Деренковецька гімназія Набутівської сільської ради Черкаської області
Набутівської сільської ради Черкаської області
» Бібліотека
Шкільна бібліотека
Шкільна бібліотека -це особливе педагогічне середовище, яке об’єднує вчителів, школярів, батьків та впливає на виховний та освітній процеси. При цьому шкільна бібліотека – особливе, унікальне місце в сучасній системі освіти. Вона не вчить дитину читати, вона виховує і формує потяг до книги.
Бібліотека Деренковецької гімназії була заснована у 1969 році. Розташована на другому поверсі школи. Має книгосховище та читальну залу, розраховану на 20 місць.
Бібліотечний фонд становить підручників – 1709 примірників, художньої та методичної літератури – 7402 примірники.
Головним фактором є та атмосфера, яка панує в бібліотеці. Тут повинні бути створені неофіційні, майже домашні умови, затишок, відсутність поспіху, так необхідні для заспокоєння дитини. Це зона психологічного комфорту, де нема напруження, а є відчуття спокою, захищеності, почуття добробуту, якого не завжди вистачає багатьом дітям у їхніх родинах. У нашій бібліотеці створюються такі умови усіма можливими засобами.
Бібліотечний урок для учнів 4-го класу. Вчителька Косташ Олена Олександрівна та бібліотекарка Банах Тетяна Миколаївна. Є люди, які ще за життя стають геніальними в своїй творчості. Саме такою є найсучасніша, найсміливіша, найгеніальніша поетеса Ліна Костенко. Серед різноманітних тем її творчості червоною ниткою проходить слово про сучасну страшну і несправедливу війну. Вибрали саме цю тему, адже дітей дуже зворушили її полум'яні та правдиві слова. Поезія Ліни Костенко допомагає дітям зрозуміти наміри ,,сірого" чоловічка, схожого на монстра ,,холодної Неви". Дякуємо дітям за стійку патріотичну позицію. Дякуємо любій Ліні Василівні за її чудову поезію.
У нашій шкільній бібліотеці відбулися літературні читання «Світло Лесиного слова», присвячені дню народження Лесі Українки. Бібліотекар Банах Тетяна Миколаївна разом із учнями 3-4 класів поринули у чарівний світ поетеси, презентуючи її збірку «В дитячому крузі». Захід пройшов у теплій, натхненній атмосфері, де кожен мав змогу відчути силу Лесиного слова та велич її духу. Символічно, що сьогодні, у День української жінки, ми згадуємо Лесю Українку – жінку, яка своєю творчістю надихає покоління. Вітаємо всіх українок зі святом! Будьте сильними, незламними та світлими, як наша Лесина поезія!
Всесвітній день читання – це нагода нагадати, що книги мають магічну силу! Бібліотекарем Банах Т. М. проведено флешмоб “Слово оживає”, де сторінки книг заговорили, надихаючи на нові відкриття та емоції. Читаймо, бо в кожному слові – частинка світу!
Всесвітній день читання – це нагода нагадати, що книги мають магічну силу! Бібліотекарем Банах Т. М. проведено флешмоб “Слово оживає”, де сторінки книг заговорили, надихаючи на нові відкриття та емоції. Читаймо, бо в кожному слові – частинка світу!
Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, зазирнути в майбутнє. До Всесвітнього дня читання вголос провели патріотичні читання «Україна, рідний край» та визначили найкращих читців у початкових класах, яким вручили дипломи.
Всеволод Нестайко - письменник країни дитинства. Тож до 95-річниці дня його народження наші маленькі гімназисти здійснили пізнавальну і захоплюючу подорож творами улюбленого «сонячного письменника». Бібліотекар Банах Т.М. познайомила учнів з цікавими фактами з біографії Нестайка та книгами, що є у шкільній бібліотеці. Учні 3 класу підготували цікаві презентації творів «Про комарика Зюзю», «Чарлі», «Живчик» та інші. Та найбільше усім сподобалася інсценізація уривку з твору «Пригоди в лісовій школі», яку підготували учні 4 класу. Сподіваємося, усі отримали позитивні емоції, нові знання, задоволення та подарунки.
Зима - найбільш книжкова пора року. Якщо на вулиці холодно, незатишно книга зігріє не гірше чаю з лимоном, підніме настрій та зарядить позитивною енергією. Напередодні зимових канікул у нашій бібліотеці для учнів 1-4 класів відбулися активності, під час яких діти з користю для себе відпочили. " Зимова бібліоказка" допомогла учням згадати загадки, вірші, казки про зиму та зимові свята. А біля оригінальної ялиночки дітей чекали маленькі сюопризи від чарівного оленя.Усі отримали задоволення, позитивні емоції, а головне обрали цікаву книгу, яку обов'язково прочитають протягом зимових канікул.
Хто з нас не любить Міккі Мауса, оленятка Бембі, Дональда Дака, Аріель, Русалоньку, левенятка Сімбу, Алладіна? Сьогодні ми маємо чудову нагоду зустрітися з ними, доторкнутися до високої майстерності художника-мультиплікатора Уолта Діснея. Адже в перший понеділок грудня весь світ вшановує цю незвичайну людину. До цієї події приєдналися і ми. Бібліотекарка Банах Т. М. підготувала цікаві інформаційні відеохвилинки в онлайн-режимі для учнів 1-5 класів. А ще діти переглянули презентацію про місце дитинства і чарів- Діснейленд. Сподіваємось, мрії збуваються і наші діти обов'язково стануть героями пригоди із назвою Діснейленд.
Жовтень став для нашої школи справжнім святом книги й читання! Впродовж місяця в бібліотеці та класах ми проводили цікаві заходи, які об’єднали всіх книголюбів нашої шкільної родини. Цьогорічний місячник пройшов під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки». Бібліотекарем, педагогом-організатором, класними керівниками 1-9 класів організовано різноманітні заходи, спрямовані на заохочення учнів до читання та розширення їхнього світогляду через книги.
Серед засилля ґаджетів та соціальних мереж українського школярика дуже складно зацікавити книгою. Тому сьогодні, 30 вересня, коли відзначається Всеукраїнський день бібліотек, у Деренковецькій гімназії для учнів молодшої ланки у цікавій формі було проведено опитування "Побажай своїй бібліотеці..." Власні пропозиції і побажання діти оформили на "Паркані бажань". Тож нехай наша бібліотека буде сучасною, прогресивною, цікавою для усіх читачів!