Шкільна бібліотека

Шкільна бібліотека - це особливе педагогічне середовище, яке обєднує вчителів, школярів, батьків та впливає на виховний та освітній процеси. При цьому шкільна бібліотека – особливе, унікальне місце в сучасній системі освіти. Вона не вчить дитину читати, вона виховує і формує потяг до книги.

Бібліотека Деренковецької гімназії була заснована у 1969 році. Розташована на другому поверсі школи. Має книгосховище та читальну залу, розраховану на 20 місць.

Бібліотечний фонд становить підручників – 1709 примірників, художньої та методичної літератури – 7402 примірники.

Головним фактором є та атмосфера, яка панує в бібліотеці. Тут повинні бути створені неофіційні, майже домашні умови, затишок, відсутність поспіху, так необхідні для заспокоєння дитини. Це зона психологічного комфорту, де нема напруження, а є відчуття спокою, захищеності, почуття добробуту, якого не завжди вистачає багатьом дітям у їхніх родинах. У нашій бібліотеці створюються такі умови усіма можливими засобами.

Тиждень поезії

З 16 по 24 лютого в українських закладах освіти і культури проходив Національний тиждень дитячого читання. Тиждень поезії. Гаслом цього тижня став рядок поезії сучасної української поетеси І.Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».

10:20 16.02.2024

Всесвітній день читання в голос

Сучасним дітям не подобається читати, їм подобається годинами сидіти за комп’ютерами. І, коли дітей заставляєш читати, то це вони сприймають, як кару небесну. Ні в якому разі не можна використовувати читання як засіб покарання дитини. Після такого покарання навряд чи можна сподіватися на те, що дитина отримає задоволення від спілкування з книгою. Наше завдання полягає в тому, щоб кожну нову зустріч із книгою перетворити на цікаві, приємні хвилини в житті дитини. З метою популяризації читання, 2 лютого У Всесвітній день читання вголос, для учнів початкової ланки бібліотекарем і вчителями було проведено ряд цікавих заходів. Учням 4 класу дуже подобається на уроках читання різні прийоми розвитку читання вголос. Особливо ігри «Дощик» та «Вовк і Заєць» Учні 3 класу відкрили для себе захоплюючі «Пригоди в лісовій школі» В.Нестайка Читання поезії вголос – справжнє диво! Саме так вирішили учні 2 класу. Великого терпіння потрібно учням 1 класу для того щоб уважно слухати і сприймати твори. Але вони наполегливо вчаться цього. ХХІ століття вимагає від нас нового темпу розвитку: віддалятися від традиційних методів навчання і наближатися до інноваційних. Наша мета – не лише навчити добре дітей читати, а й привити любов до книги, до читання. Адже читання - це віконечко, через, яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.

18:59 02.02.2024

Місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

Рідна Україно! Ти дорога нам усім. Для кожного твого сина  і дочки немає землі милішої від тої, на якій народився і живе. Ми віримо, що минуть тяжкі часи, і Україна відродиться для новітньої слави, для щастя. Ми віримо в твоє майбутнє, Україно! Саме під таким гаслом проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек цьогорічного жовтня. Спираючись на методичні рекомендації було розроблено ряд  цікавих заходів.

10:07 30.10.2023

Всеукраїнський день хліба

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" 16 жовтня, у Всесвітній день хліба, у Деренковецькій гімназії проходив виховний захід для вихованців садочка та учнів початкових класів "Українцю, будь гідним хліба, який ти їси". Бібліотекар Банах Т.М. познайомила дітей з народними традиціями, пов'язаними з хлібом, цікавими фактами про хліб, правилами поводження з хлібом. А найцікавішим і довгоочікуваним стало виліплювання власноруч пиріжків. Кожен клас, разом зі своїм вчителем придумав оригінальну форму і начинку для випічки. Якими ж смачнющими виявилися зліплені власноруч пиріжечки! Захід видався пізнавальним, цікавим і веселим.

13:04 16.10.2023