A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Деренковецька гімназія Набутівської сільської ради Черкаської області
Набутівської сільської ради Черкаської області

Дистанційне навчання

Алгоритм дій при переході на дистанційну форму навчання

Дистанційне навчання може бути організоване як для окремих класів, так і для всього закладу освіти в умовах карантину.

1. Адміністрація закладу освіти повідомляє педагогічний колектив про початок дистанційного навчання через закриту соціальну групу в viber, на сайті закладу та сторінці Фейсбук, видається наказ по гімназії.
2. Класні керівники через закриті мережеві класні групи повідомляють батьків та учнів класу про початок дистанційного навчання. Регулюють технічні питання ( у разі, якщо вони виникають) з адміністраторами віртуального освітнього середовища гімназії.
3. Учителі-предметники перевіряють готовність до роботи  використовуючи платформи Zoom, Meet,  де вони викладають. Пишуть звернення до учнів.
4. Навчальні матеріали викладаються учителями-предметниками відповідно до навчальних програм та розкладу навчальних занять. Обовязково зазначаються терміни виконання, форми надання звіту про виконану роботу, що саме буде оцінено ( у відповідності до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів).
5. Учні щодня заходять до  платформ Zoom, Meet, своєчасно виконують завдання та, у разі потреби, надають їх учителю на перевірку.
6. Якщо в когось з учасників освітнього процесу виникають технічні причини, за яких неможливо здійснювати дистанційне навчання – обов’язково повідомляють адміністрацію закладу освіти для урегулювання питання.
7. В разі завершення дистанційного навчання та повернення до навчальних занять у закладі освіти – адміністрація гімназії повідомляє педагогічний колектив про закінчення дистанційного навчання та надає інформацію щодо відновлення навчальних занять через закриту соціальну групу в viber. Якщо дистанційне навння є складовою змішаного навчання в закладі освіти
1. Адміністрація закладу освіти повідомляє педагогічний колектив про механізм поєднання навчання у закладі освіти із дистанційним навчанням (визначаються принципи та підходи до дистанційної освіти на період змішаного навчання, розклад дистанційних навчальних занять).
2. Учителі-предметники повідомляють учням на уроках про дистанційне навчання, що здійснюється у поєднанні із очним навчанням. Класні керівники є координаторами залучення учнів до змішаного навчання з елементами дистанційної освіти.
3. Учителі-предметники зобовязані своєчасно (відповідно до розкладу навчальних дистанційних занять) та у відповідності із календарно- тематичним плануванням викладати завдання в Zoom, Meet, додержуючись часу, відведеного на дистанційне навчання.

4. Учні зобовязані щодня заходити до Zoom, Meet та своєчасно виконувати завдання з навчальних предметів. Адміністрація гімназії здійснює постійний контроль за дистанційним навчанням, своєчасно, за потреби здійснює управлінські заходи щодооптимізації та підвищення ефективності процесу.

На сайті Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» розпочала функціонування  «Дистанційна школа для учнів» (за посиланням  https://bit.ly/3oD31He ).


ПЛАНУЄМО РЕЖИМ ДНЯ УЧНЯ , ЯКИЙ НАВЧАЄТЬСЯ ВДОМА: НА ЩО ЗВЕРТАТИ УВАГУ

Без розпорядку дня на дистанційному і домашньому навчанні не обійтися ані батькам, ані дітям. Під час навчання дитина не має перевтомлюватися, вона має спати, харчуватися, відпочивати і готувати уроки в той самий час. Це дасть змогу зберегти її здоров’я і підтримати бадьорість. Не примушуйте виконувати завдання, якщо дитина відчуває навіть легку слабкість або нездужання.

Потенційні небезпеки

Перш ніж почнете планувати режим дня, врахуйте основні проблеми, які виникають під час домашнього та дистанційного навчання

  • Прокрастинація. Домашня атмосфера не сприяє освітньому процесу, заважає сконцентруватися на навчанні. Вдома є багато речей, які відволікають: ліжко, іграшки, телефон, домашні улюбленці тощо.
  • Зловживання гаджетамиТривалий час за комп’ютером, «зависання» у смартфоні чи планшеті перенавантажує організм. Це позначається як на фізичному, так і на психічному здоров’ї.
  • Недостатня увага батьків до навчальних потреб дитини вдома. Батьки можуть не встигати допомагати дитині, яка опановує навчальний матеріал, через роботу, домашні справи.

Пам’ятайте, що будь-який вид навчання – вдома чи в закладі освіти – може бути ефективним. Головне – самоорганізація.

Рівні організованості дитини

Психологи виділили чотири рівні організованості дитини:

  • Перший – дитина робить уроки лише разом із батьками;
  • Другий – самостійно робить частину або все завдання, але потребує батьківського контролю;
  • Третій – дитина складає план роботи й виконує все домашнє завдання;
  • Четвертий – дитина не тільки робити завдання, а ще й самостійно вивчає додаткові матеріали.

Коли складається режим дня, беріть до уваги рівень організованості дитини.

Біологічні ритми та працездатність

Час активності людини та працездатність змінюються з огляду на її біологічний тип. «Жайворонки» активніші і продуктивніші вранці. «Сови» – у вечірні години.  «Голуби» – не прив’язані до часу доби та біологічного годинника. Для них основну роль відіграє не час, коли лягти спати, а регулярність – звичка лягати в той самий час. Вона забезпечує якісний відпочинок і денну активність.

Порушення біологічних ритмів спричиняє проблеми зі здоров’ям. Якщо людина забагато відпочиває або не встигає розслаблятися, постійно постійно хоче їсти або має поганий апетит, то з часом у неї може розвинутися безсоння, перевтома, дратівливість та нестабільний емоційний стан. Тоді вона не зможе зосередитися на навчанні, оскільки перевантажиться.

Вплив віку на графік навчання

Коли організовуєте режим дня, враховуйте насамперед вік дитини.

   У початковій школі  дитина має працювати 10-15 хвилин, а потім робити перерву. Необхідно, щоб був окремий простір, де дитина може сконцентруватися на навчанні.

   У середній школі дитина має розпочинати робочий день не о 8:00, а хоча б на годину пізніше, тому що її потреба у сні більша, ніж у дітей молодшого віку. Підліткам фізично складно запам’ятовувати великі обсяги інформації. Через фізіологічні та гормональні зміни вони можуть бути розсіяними, швидко стомлюватися. Тому особливо важливо уникати перенавантаження.

У старшій школі   має сформуватися самоконтроль навчальної діяльності, тому основне завдання батьків – стежити, щоб дитина відпочивала і змінювала види діяльності. Наприклад , 40 хв пасивно відпочивала, а потім робила будь-яку фізичну вправу.

Створіть умови, в яких дитина буде відчувати свою відповідальність за навчання – допоможіть їй скласти графік, розібратися із завданнями, налагодити режим дня правильно мотивуйте її.

Дорослим та дітям необхідно знати, що режим привчає організм до певного робочого циклу. Дитина яка працює за ним, ефективніше засвоює новий матеріал, а сам процес навчання для неї комфортніший та ефективніший. Розпорядок дня, який враховує всі особливості дитини, її здібності і вподобання, допоможе зберегти здоров’я, все встигнути й отримувати від навчання задоволення.


П’ять порад педагогу для ефективної дистанційної роботи

………………………………………………………………………………………………

П’ять порад допоможуть педагогу підготуватися до дистанційної роботи з учнями

………………………………………………………………………………………………

1 Оберіть інструменти

Визначтеся, як будете проводити онлайн-уроки , консультації, комунікувати з учнями. Можете створити власний блог, сайт, чат, використовувати месенджери чи спеціальні платформи.

Поширені веб-ресурси для дистанційного навчання:

  • Moodle – moodle.org;
  • Google Classroom – classroom.googl.com;
  • Zoom – zoom.us;
  • Classtime – classtime.com/uk;
  • ClassDojo – classdojo.com/uk-ua тощо.

2 Складіть план

Сплануйте дистанційну роботу. Впишіть у план час на уроки та консультації в режимі онлайн. Визначте, як і коли ви будете підтримувати зворотний зв’язок з учнями та їхніми батьками. Запропонуйте разом спланувати спільну роботу за такими пунктами:

  • Тема та завдання;
  • Час для зворотного зв’язку;

 

Під час зворотного зв’язку відзначайте успіхи, щоб зберегти мотивацію, давайте поради, хваліть, коли учень сам  знаходить у себе помилки.

 

  • Рекомендовані дати і час початку роботи над завданням та терміни його виконання;
  • Посилання на навчальні матеріали та інструкції;
  • Час на перевірку роботи.

 

 

3 Підтримуйте старання учнів

В умовах дистанційного навчання чимало матеріалу учні вивчають самостійно. Важливу роль відіграє формувальне оцінювання **.Підтримуйте пізнавальний інтерес учнів та не забувайте позитивно їх мотивувати.

 

4 Враховуйте вікові особливості учнів

Коли створюєте навчальні матеріали, враховуйте вікові особливості ваших учнів. Під час дистанційного навчання варто скеровувати роботу школяра, допомагати самостійно розбиратися з тим що він знає і вміє. Пам’ятайте, що учні довше опрацьовують матеріал, коли працюють самостійно. Перегляньте обсяг домашніх завдань.

5 Використовуйте інтерактивні навчальні матеріали

Використовуйте інтерактивні навчальні матеріали, які містять відео, текст, зображення, презентації, тести тощо. Сучасні діти засвоюють 20% з того, що бачать, 50% з того, що бачать і чують. Завжди більш виграшними є ілюстровані онлайн-уроки, що спонукають дитину до співтворчості, пошуку, дають їй роль дослідника. Завдання вчителя – зробити матеріал максимально доступним, цікавим, наочним і таким, що буде надихати на пізнання.

 

За матеріалами Світлани Дубовик

Журнал «Школа»

НАКАЗ 08.09.2020 № 1115 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 р. за № 941/35224 Деякі питання організації дистанційного навчання:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0941-20#Text

Посилання на відеоуроки Всеукраїнської школи онлайн МОН України за класами:

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора