Мово моя материнська

Учні 1-4-х класів програмовий матеріал наповнювали мовними цінностями. Вони характеризували мову як солов’їну, барвінкову, веселкову, таку, що хвилює і радує, надихає і закликає до творчості. Учні вдалися до найрізноманітніших форм уславлення рідної мови. Це були віршовані цитати про мову, загадки, прислів’я, фрагменти казок і легенд. З великим зацікавленням і любов’ю вони читали вірші про мову, проводили вікторини, конкурс малюнків «Я малюю рідну мову».

12:20 21.02.2022

Мова – серце нації

Мова – серце нації. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність. Серед 6000 розмовних мов світу сьогодні близько половині з них загрожує зникнення. Мови, які не передаються наступним поколінням, зникають. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті мов народів світу.

12:17 21.02.2022

З історії святкування Міжнародного дня рідної мови

21 лютого ми відзначаємо унікальне свято – Міжнародний день рідної мови. Його унікальність у тому, що в цей день народи всіх країн світу пошановують рідну мову. Душею і серцем виражають почуття любові й поваги до держави, рідної мови.

12:15 21.02.2022

Шкільний конкурс читців

У Деренковецькій гімназії відбувся шкільний тур на кращого читця творів Тараса Шевченка, Василя Симоненка, авторських творів. Натхненні мотивом любові до слова, до його краси і величі, учні прагнули відповідно до вимог виразного читання донести зміст, естетику та духовність кожного вірша. Кожен учасник прагнув серцем торкнутися і проголосити моральні цінності, передані нам споконвіків попередніми поколіннями.

11:32 21.02.2022

Шкільний конкурс читців

11:30 21.02.2022

Урок мужності "Герої не вмирають"

18 лютого, напередодні Дня Героїв Небесної Сотні та річниці розстрілів на Майдані у Деренковецькій гімназії було проведено урок мужності для учнів 6-9 класів «Герої не вмирають». Вкотре діти мали можливість доторкнутися до трагічних сторінок історії нашої країни. На заході пам’яті учні виступали з повідомленнями, заповнюючи хронологічну  стрічку часу тих подій. Сльози болю, хвилюючі миті дозволили присутнім поринути у вир подій тих страшних і трагічних для України днів. Також переглядали відеофрагменти 18-20 лютого 2014 року. Здається, вулиця Грушевського, Майдан, Університетська ніколи не змиють з себе кров безневинних, але волелюбних людей і назавжди вкарбуються в пам'ять народу і всього світу. По закінченню вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

14:05 18.02.2022

Зустріч з Гонтарем Г. В.

17 лютого у Деренковецькій гімназії відбулося свято-зустріч з воїном-інтернаціоналістом, випускником нашої школи, вчителем музичного мистецтва Гонтарем Г. В. Він подарував своїм вихованцям хвилюючі спогади про ті незабутні нелегкі часи особистої участі у війні в Афганістані. Розповідь людини-воїна, справжнього патріота схвилювала юних деренківчан жорстокістю тих подій. Вони живуть у пам’яті Григорія Васильовича, не дають спокою йому й понині. Цікаво було почути учням про життя корінного населення, яке й поїхали вони захищати. Усі присутні щиро вдячні вчителю, колезі за його героїзм, відвагу, мужність. Хай здоровиться Вам, Григорію Васильовичу, на многії і благії літа!

17:00 17.02.2022